Moovin Interiors Warszawa
Moovin Interiors

MOOVIN INTERIORS to pracownia architektoniczna z siedzibą w Warszawie, która zapewnia kompleksowe rozwiązania w modelu Concierge dla swoich klientów. Kierujemy się zapałem do projektowania wnętrz, a naszym nadrzędnym celem jest urzeczywistnienie wnętrzarskich marzeń swoich Klientów.

Świadczymy usługi dla tych, którzy chcą powierzyć całe zadanie projektowania i wykonania nowego wnętrza jednemu zespołowi profesjonalistów.

Telefon

+48538116095

ul. Przyokopowa 33
01-208 Warszawa

Stan deweloperski domu lub mieszkania – co to oznacza?

Strona główna » Blog » Stan deweloperski domu lub mieszkania – co to oznacza?

10

11.2021

Zastanawiasz się, czym jest stan deweloperski mieszkania lub domu? W dzisiejszych czasach powstaje coraz więcej budynków mieszkalnych, w których lokale rozchodzą się jak świeże bułeczki. Nie ma się co dziwić, coraz więcej osób stawia na inwestycje, których koszt zwróci się po dłuższym okresie. Jednak szybki skup mieszkań zwłaszcza w większych miastach sprawia, że lokale kupowane są już wtedy, gdy nie ma jeszcze postawionego budynku. Większość takich mieszkań oraz domów oddaje się w stanie deweloperskim, a co to oznacza? Przeczytaj przygotowany przez nas wpis, a dowiesz się wszystkiego o charakterystyce stanu deweloperskiego.

Co oznacza stan deweloperski?

Stan deweloperski oznacza gotowe mieszkanie lub dom do wykończenia, który posiada wszelką instalację elektryczną, kanalizacyjną, prace związane z ociepleniem są zakończone, podobnie jak doprowadzanie przyłączy. Ściany oraz podłogi również są przygotowane w taki sposób, aby właściciel mieszkania mógł rozpocząć ostatnie prace wykończeniowe, czyli położyć podłogę czy pomalować ściany na wybrany przez siebie kolor. Wraz z wykończeniem lokali położona jest elewacja i zagospodarowanie przestrzeni wokół budynku.

Jednak w zależności od oferty dewelopera niektóre mieszkania mogą być w podwyższonym stanie deweloperskim, co oznacza, że mieszkanie będzie czymś pomiędzy lokalem wykończonym a niewykończonym. W zależności od naszych potrzeb oraz możliwości finansowych możemy wynegocjować własne warunki, takie jak montaż drzwi czy rolet przeciwwłamaniowych.

Co najczęściej obejmuje stan deweloperski?

Stan deweloperski to częściowo wykończone mieszkanie bądź będące w stanie podwyższonego stanu deweloperskiego. Wszystko zależy od oferty dewelopera, jak opisaliśmy we wcześniejszych akapitach. Większość mieszkań obejmuje wykończone prace takie jak:

  • położone tynki w środku i na zewnątrz,
  • ściany przygotowane do malowania i pokryte jedną warstwą białej farby,
  • okna oraz parapety wewnętrzne i zewnętrze,
  • położona wylewka podłogowa,
  • instalacja elektryczna.

Stan deweloperski, a mieszkania wykończone pod klucz                                                                                                           

Zastanawiasz się nad różnicą między stanem deweloperskim mieszkania a lokalem wykończonym pod klucz? Tak jak stan deweloperski jest oddaniem mieszkania do dalszego wykończenia, tak mieszkania pod klucz są lokalami, które są w gotowości wykończone i przeznaczone dla osób, które chcą w nich od razu zamieszkać bez zbędnych remontów. Ściany są pomalowane, podłogi położone, wszelkie urządzenia AGD zainstalowane, a także podłączone są wszystkie sprzęty sanitarne. W zależności od Twoich upodobać i preferencji, szeroka oferta na polskim rynku proponuje rozmaity wybór lokali na sprzedaż.

Może zainteresują Cię także…

Proces wykończenia wnętrz – o czym musisz pamiętać?

Proces wykończenia wnętrz – o czym musisz pamiętać?

Wykończenie wnętrza mieszkania to złożony proces wymagający przestrzegania określonej kolejności działań. Rozpoczyna się od prac generujących najwięcej nieporządku, takich jak tynkowanie ścian, a kończy na montażu mebli i dekoracjach. Kluczowe etapy wykończenia wnętrz...

Oferta pakietowa a architekt freelancer

Oferta pakietowa a architekt freelancer

Rynek wykończenia nieruchomości „pod klucz” oferuje zarówno pakiety, jak i usługi niezależnych architektów. Nasza pracownia architektoniczna z siedzibą w Warszawie przedstawia Klientom dodatkową opcję, która łączy te podejścia, jednocześnie oferując profesjonalny...

Wizja i realizacja: Gdzie projekt spotyka rzeczywistość

Wizja i realizacja: Gdzie projekt spotyka rzeczywistość

W naszym biurze projektowym każde zadanie traktujemy jako okazję do wykazania się nie tylko kreatywnością, ale i precyzją wykonania, która stawia nas na czołowych pozycjach w branży. Dzisiejszy wpis to porównanie wizualizacji projektowych z ich rzeczywistym...

Jako jedyna firma
projektowo-wykończeniowa
w Warszawie posiadamy
mieszkania pokazowe!

– Przyjdź i na własne oczy sprawdź wysoką jakość naszej pracy.

Moovin Interiors to pracownia architektoniczna łącząca projektowanie z wykończeniem wnętrz w unikatowym modelu „Concierge”