Moovin Interiors Warszawa
Moovin Interiors

MOOVIN INTERIORS to pracownia architektoniczna z siedzibą w Warszawie, która zapewnia kompleksowe rozwiązania w modelu Concierge dla swoich klientów. Kierujemy się zapałem do projektowania wnętrz, a naszym nadrzędnym celem jest urzeczywistnienie wnętrzarskich marzeń swoich Klientów.

Świadczymy usługi dla tych, którzy chcą powierzyć całe zadanie projektowania i wykonania nowego wnętrza jednemu zespołowi profesjonalistów.

Telefon

+48538116095

ul. Przyokopowa 33
01-208 Warszawa

Co właściwie oznacza wykończenie pod klucz?

Strona główna » Blog » Co właściwie oznacza wykończenie pod klucz?
WYKONCZENIE-POD-KLUCZ-MIESZKANIE-APARTAMENT-WARSZAWA-MOOVIN

13

01.2021

Mieszkanie pod klucz – co to właściwie oznacza?

Zakup mieszkania to etap, który wiąże się nie tylko z entuzjazmem spowodowanym nabyciem własnej nieruchomości, ale również z pewnymi obawami. Choć zdecydowana większość klientów orientuje się w podstawowych pojęciach związanych z nabyciem gruntu czy części budynku, szczegółowe rozróżnienie poszczególnych pojęć może przysporzyć trudności. Przyszła pora, aby raz na zawsze uporać się ze wszystkimi wątpliwościami: Co właściwie oznacza wykończenie mieszkania pod klucz, czym różni się od stanu deweloperskiego i jakie są jego korzyści?

Czym jest wykończenie mieszkania pod klucz?

Definicja wykończenia mieszkania pod klucz często może wydawać się dość niejasnym pojęciem. Najogólniej rzecz ujmując, nieruchomość w tym stanie jest gotowa do wprowadzenia się. Mówiąc szczegółowo, wykończenie pod klucz oznacza nie tylko wygładzone i pokryte farbą ściany, położone w każdym pomieszczeniu podłogi czy zamknięte ze strony hydraulicznej i remontowej łazienki. 

Kompleksowo wyremontowane mieszkania są już wyposażone w szafy wnękowe na wymiar, a także meble kuchenne. Osoby nabywające taką nieruchomość nie muszą martwić się o żadne prace naprawcze czy modernizacyjne, a już na pewno nie spotkają się z koniecznością kładzenia płytek ceramicznych i malowania ścian. Ich zadania ograniczają się zazwyczaj do zakupu sprzętu AGD i RTV, wyposażenia mieszkania w kompleks wypoczynkowy i sypialniany, a także do wzbogacenia nieruchomości o dekoracje i tekstylia.

Wykończenie mieszkania pod klucz a stan deweloperski

W tym miejscu niezwykle istotną kwestią jest uświadomienie sobie różnic pomiędzy mieszkaniem pod klucz a jego stanem deweloperskim. Wykończenie wnętrza pod klucz jest kolejnym, po odbiorze od inwestora, etapem na drodze do wprowadzenia się do nieruchomości.

Mieszkanie odebrane od dewelopera będzie w stanie wstępnego wykończenia pomieszczeń, a więc zastać w nim można wstawione okna i drzwi wejściowe, surowe posadzki, potynkowane sufity i ściany, przygotowane przyłącza wodno-kanalizacyjne czy położoną instalację elektryczną.

Stan deweloperski nie wymaga od kupujących urządzenia „totalnej demolki”, na co muszą przygotować się osoby nabywające nieruchomość z rynku wtórnego. Deweloperski poziom wykończenia oznacza jednak ucieczki od remontu. Zanim nadejdzie moment przeprowadzki do nowego lokum, na właścicieli czeka nie tylko kontakt ze stolarzem w celu zamówienia zabudowy kuchennej czy szaf wnękowych, ale również biały montaż urządzeń sanitarnych, wykończenie podłóg i ścian, wstawienie futryn, a w końcu zamontowanie progów, listew przypodłogowych oraz powieszenie karniszy i elementów oświetlenia.

Korzyści płynące z wykończenia pod klucz

Podstawową korzyścią płynącą z decyzji o zakupie nieruchomości wykończonej pod klucz jest oszczędność czasu i możliwość natychmiastowego zamieszkania w nowych czterech kątach. To rozwiązanie będzie też zdjęciem ciężaru z pleców osobom, które nie czują się „mocne” w dziedzinie urządzania wnętrz lub zwyczajnie nie mają ochoty tracić energii na dopasowywanie koloru ścian do zakupionych paneli.

Wykończenie mieszkania pod klucz to duża wygoda i głowa wolna od remontowego zamieszania. Decydując się na zakup nieruchomości, warto wziąć pod uwagę tę opcję i cieszyć się pięknie urządzonym wnętrzem bez osobistego zaangażowania.

Może zainteresują Cię także…

Top 5 trendów w aranżacji wnętrz luksusowych na 2024 rok

Top 5 trendów w aranżacji wnętrz luksusowych na 2024 rok

Warszawski rynek luksusowych apartamentów w 2024 roku odzwierciedla globalne trendy oraz lokalne innowacje. Przedstawiamy pięć najważniejszych trendów, które dominują w aranżacji wnętrz wysokiej klasy nieruchomości. ___________________________ 1. Zrównoważony luksus...

Nasz głos podczas Forum Rynku Nieruchomości 2024 w Sopocie

Nasz głos podczas Forum Rynku Nieruchomości 2024 w Sopocie

Czerwiec upłynął nam pod hasłem dynamicznych spotkań związanych z 14 Edycją Forum Rynku Nieruchomości, która odbyła się w Sopocie.   Co było tematyką minionej edycji? Forum to raj dla deweloperów, doradców, inwestorów, bankierów, wykonawców, architektów, dziennikarzy...

Jako jedyna firma
projektowo-wykończeniowa
w Warszawie posiadamy
mieszkania pokazowe!

– Przyjdź i na własne oczy sprawdź wysoką jakość naszej pracy.

Moovin Interiors to pracownia architektoniczna łącząca projektowanie z wykończeniem wnętrz w unikatowym modelu „Concierge”