Moovin Interiors Warszawa
Moovin Interiors

MOOVIN INTERIORS to pracownia architektoniczna z siedzibą w Warszawie, która zapewnia kompleksowe rozwiązania w modelu Concierge dla swoich klientów. Kierujemy się zapałem do projektowania wnętrz, a naszym nadrzędnym celem jest urzeczywistnienie wnętrzarskich marzeń swoich Klientów.

Świadczymy usługi dla tych, którzy chcą powierzyć całe zadanie projektowania i wykonania nowego wnętrza jednemu zespołowi profesjonalistów.

Telefon

+48538116095

ul. Przyokopowa 33
01-208 Warszawa

Czym charakteryzują się nowoczesne wykończenia wnętrz?

Strona główna » Blog » Czym charakteryzują się nowoczesne wykończenia wnętrz?
nowoczesne wnętrze

30

08.2021

Modne dodatki i trendy sezonu panują nie tylko na wybiegach. Dekoracja wnętrz też rządzi się swoimi prawami oraz można spotkać się z nowoczesnymi, jak i staromodnymi sposobami na wykańczanie wnętrz. W tym artykule dowiesz się co jest aktualnie na czasie w modzie mieszkaniowej i czym charakteryzują się nowoczesne wnętrza.

Nowoczesne wykończenia wnętrz możliwe są zarówno na małych, jak i dużych powierzchniach. Największą rolę w aranżacji wnętrz mają za to kolory, wzory, detale, a także meble, które wspólnie tworzą tak zwane nowoczesne wykończenie wnętrza.

Styl nowoczesny w wykańczaniu wnętrz – czym się charakteryzuje?

Nowoczesne wykończenie wnętrz charakteryzuje się przede wszystkim minimalizmem we wszystkich możliwych aspektach. W tym rodzaju wykończenia nie ma miejsca dla przepychu, wielu kolorów oraz niezliczonej ilości dodatków. Ważna jest także duża przestrzeń, dzięki czemu mieszkanie wydaje się zazwyczaj większe niż jest w rzeczywistości.

Prostota w wykańczaniu wnętrz to podstawa

Minimalizm to prostota. Nowoczesne wykończenia wnętrz to zatem wszystko to, co można znaleźć w mieszkaniu bez jakichkolwiek ozdób. Są to meble, krzesła, stoły i lampy bez zbędnych wzorów i wykończeń, za to z uniwersalnych materiałów. Doskonałym przykładem może być modne ukrywanie kuchennych szafek za gładką laminowaną powierzchnią, które otwierane są przez docisk. Dzięki takim zabiegom zabudowa kuchenna wygląda jak połyskująca ściana.

Prostota tyczy się także ilości. Im mniej, tym lepiej. Nowoczesne wykończenia wnętrz to przede wszystkim minimum mebli oraz dodatków. Sprawia to, że przestrzeń mieszkalna jest przede wszystkim bardzo praktyczna.

Kolory i materiały w wykańczaniu wnętrz

Nowoczesne wykończenie wnętrza można uznać za udane, jeśli w mieszkaniu występują także odpowiednie kolory oraz faktury mebli. Modne są teraz przede wszystkim stonowane kolory ścian oraz mebli – najbardziej czarny i biały. Jednak szarości oraz beże to również dobry wybór.

Jeśli chodzi o materiały, to można pozwolić sobie na więcej odwagi, ponieważ nowoczesny styl nie ogranicza nas w żadnej strukturze. Jednak można zauważyć, że w większości nowoczesnych wykończeń wnętrz na podłogach pojawiają się drewniane deski, natomiast ściany zdobione są dekoracyjnymi płytami 3D czy drewnianymi lamelami.

Nowoczesne wykończenia wnętrz stworzone są w taki sposób, aby jak najlepiej skupić się i wyciszyć. Dodatkowo otwarta przestrzeń oraz prostota grają tutaj największą rolę. Modne są proste układy domów, kwadratowe wnętrza bez uwypukleń oraz otwarte przestrzenie. Meble powinny być proste, bez dekoracji, a ściany w stonowanych kolorach.

Może zainteresują Cię także…

Top 5 trendów w aranżacji wnętrz luksusowych na 2024 rok

Top 5 trendów w aranżacji wnętrz luksusowych na 2024 rok

Warszawski rynek luksusowych apartamentów w 2024 roku odzwierciedla globalne trendy oraz lokalne innowacje. Przedstawiamy pięć najważniejszych trendów, które dominują w aranżacji wnętrz wysokiej klasy nieruchomości. ___________________________ 1. Zrównoważony luksus...

Nasz głos podczas Forum Rynku Nieruchomości 2024 w Sopocie

Nasz głos podczas Forum Rynku Nieruchomości 2024 w Sopocie

Czerwiec upłynął nam pod hasłem dynamicznych spotkań związanych z 14 Edycją Forum Rynku Nieruchomości, która odbyła się w Sopocie.   Co było tematyką minionej edycji? Forum to raj dla deweloperów, doradców, inwestorów, bankierów, wykonawców, architektów, dziennikarzy...

Jako jedyna firma
projektowo-wykończeniowa
w Warszawie posiadamy
mieszkania pokazowe!

– Przyjdź i na własne oczy sprawdź wysoką jakość naszej pracy.

Moovin Interiors to pracownia architektoniczna łącząca projektowanie z wykończeniem wnętrz w unikatowym modelu „Concierge”