Moovin Interiors Warszawa
Moovin Interiors

MOOVIN INTERIORS to pracownia architektoniczna z siedzibą w Warszawie, która zapewnia kompleksowe rozwiązania w modelu Concierge dla swoich klientów. Kierujemy się zapałem do projektowania wnętrz, a naszym nadrzędnym celem jest urzeczywistnienie wnętrzarskich marzeń swoich Klientów.

Świadczymy usługi dla tych, którzy chcą powierzyć całe zadanie projektowania i wykonania nowego wnętrza jednemu zespołowi profesjonalistów.

Telefon

+48538116095

ul. Przyokopowa 33
01-208 Warszawa

Kolory ziemi czy szarość i czerń? Kolory we wnętrzach

Strona główna » Blog » Kolory ziemi czy szarość i czerń? Kolory we wnętrzach
Wykończenie mieszkań w Warszawie

18

05.2021

Zaprojektowanie wnętrza to zadanie, którego powodzenie zależeć będzie od uwzględnienia wielu aranżacyjnych aspektów. Przede wszystkim przestrzeń powinna wpisywać się w nasz charakter i gust. Nie bez znaczenia jest również dobór dominującej kolorystyki wnętrza.

Czym się kierować przy wyborze palety barw? Czy kolory ziemi oraz odcienie czerni i szarości to najlepszy wybór?

Wpływ kolorów pomieszczenia na nasze codzienne funkcjonowanie

Niewiele osób aranżujących mieszkanie zdaje sobie sprawę z tego, że od wyboru kolorystycznego motywu przewodniego zależeć będzie ich samopoczucie oraz codzienne funkcjonowanie. Te zagadnienie definiują podstawowe założenia psychologii kolorów, które mówią o tym, że paleta barw we wnętrzu będzie miała wpływ na stan naszego ducha, ale także subiektywne odczuwanie temperatury.

Aranżacja powinna również oddawać naszą osobowość nie tylko ze względu na komfort użytkowania przestrzeni mieszkalnej, ale również w trosce o dobry nastrój oraz poczucie swobody i wpisującej się w nasz kanon neutralności.

Na co zwrócić uwagę, wybierając paletę barw do wnętrza?

Oprócz przeprowadzenia dogłębnej analizy naszych indywidualnych preferencji kolorystycznych, ważny jest także stopień oświetlenia. Wnętrza, do których dostęp do promieni słonecznych częściowo blokuje bujna roślinność za oknem, warto rozjaśnić jasnymi odcieniami bieli czy beżu oraz ciepłej szarości. Tym stonowanym barwom charakteru można dodać dzięki jasnobrązowym i słomkowym dekoracjom i dodatkom tekstylnym.

Mieszkania dobrze doświetlone pozwalają natomiast na zabawę nieco odważniejszymi odcieniami w postaci grafitów lub czerni, a także pigmentów cynamonowych oraz miedzianych, które z kolei doskonale będą kontrastować z abstrakcyjnymi dziełami sztuki czy też jasnymi akcentami, takimi jak pastelowe zasłony, białe poduszki czy beżowe obicie kanapy i foteli.

Kolory ziemi czy czarno-szare aranżacje? Odwieczny dylemat

Choć aranżacyjną paletę barw należy uzależnić od indywidualnych preferencji, naszego samopoczucia, a także uwarunkowań danej przestrzeni, to nie sposób w tej kwestii nie kierować się również panującymi trendami. Warto jednak wiedzieć, że istnieją wariacje kolorystyczne, które uwzględniają wszystkie powyższe czynniki, a są nimi inspirowane samą naturą odcienie ziemi oraz czarno-szare stylizacje domowe.

Zaletą tego typu połączeń jest również ich ponadczasowość, a także kompromis pomiędzy stonowanymi wariantami a charakternymi propozycjami. Swoista baza w postaci wspomnianych już beżów, brązów, a także niepokonanej czarno-szarej wariacji to rozwiązania nieśmiertelne, a jednocześnie dające wachlarz możliwości aranżacyjnych.

Kolory we wnętrzach dyktują design przestrzeni, odpowiadając jednocześnie za to, czy jesteśmy pełni świeżej energii, a może nieco przytłoczeni przesadnie bogatą stylistyką. O oba aspekty zatroszczy się kompromis subtelności i temperamentu w postaci barw ziemi oraz odcieni szarości i czerni.

Może zainteresują Cię także…

Top 5 trendów w aranżacji wnętrz luksusowych na 2024 rok

Top 5 trendów w aranżacji wnętrz luksusowych na 2024 rok

Warszawski rynek luksusowych apartamentów w 2024 roku odzwierciedla globalne trendy oraz lokalne innowacje. Przedstawiamy pięć najważniejszych trendów, które dominują w aranżacji wnętrz wysokiej klasy nieruchomości. ___________________________ 1. Zrównoważony luksus...

Nasz głos podczas Forum Rynku Nieruchomości 2024 w Sopocie

Nasz głos podczas Forum Rynku Nieruchomości 2024 w Sopocie

Czerwiec upłynął nam pod hasłem dynamicznych spotkań związanych z 14 Edycją Forum Rynku Nieruchomości, która odbyła się w Sopocie.   Co było tematyką minionej edycji? Forum to raj dla deweloperów, doradców, inwestorów, bankierów, wykonawców, architektów, dziennikarzy...

Jako jedyna firma
projektowo-wykończeniowa
w Warszawie posiadamy
mieszkania pokazowe!

– Przyjdź i na własne oczy sprawdź wysoką jakość naszej pracy.

Moovin Interiors to pracownia architektoniczna łącząca projektowanie z wykończeniem wnętrz w unikatowym modelu „Concierge”