Moovin Interiors Warszawa
Moovin Interiors

MOOVIN INTERIORS to pracownia architektoniczna z siedzibą w Warszawie, która zapewnia kompleksowe rozwiązania w modelu Concierge dla swoich klientów. Kierujemy się zapałem do projektowania wnętrz, a naszym nadrzędnym celem jest urzeczywistnienie wnętrzarskich marzeń swoich Klientów.

Świadczymy usługi dla tych, którzy chcą powierzyć całe zadanie projektowania i wykonania nowego wnętrza jednemu zespołowi profesjonalistów.

Telefon

+48538116095

ul. Przyokopowa 33
01-208 Warszawa

Jak powinno wyglądać funkcjonalne mieszkanie?

Strona główna » Blog » Jak powinno wyglądać funkcjonalne mieszkanie?

10

11.2021

Chcesz urządzić sobie funkcjonalne mieszkanie, aby poruszanie się po nim i przebywanie było maksymalnie komfortowe? Rzadko kiedy zastanawiamy się nad logicznym rozmieszczeniem pomieszczeń czy funkcjonalnym systemem różnych szaf, szuflad i wielu innych elementów. Jednak to niezwykle ważne, aby korzystanie ze sprzętów, poruszanie się po domu czy mieszkaniu było bezproblemowe i jak najbardziej komfortowe, gdyż będziemy mieszkać w naszej przestrzeni przez kilka następnych lat, a większość z nas i całe życie.  Sprawdź, jakie cechy powinno mieć funkcjonalne mieszkanie i w jaki sposób wykończyć jego wnętrze, aby było nie tylko funkcjonalne, ale i przestronne i cieszyło nas pięknym wykończeniem. W przygotowanym przez nas wpisie dowiesz się, czym jest termin funkcjonalnego mieszkania oraz jaki rozkład pomieszczeń jest najbardziej sensowny, by nasze lokum ułatwiało mieszkanie bez żadnych problemów.

Funkcjonalne mieszkanie – co to?

Zastanawiasz się, czym jest funkcjonalne mieszkanie? Jest to lokum, którego rozmieszczenie pomieszczeń pozwala na maksymalnie komfortowe poruszanie się po przestrzeni przez kilka następnych lat. To także dobranie systemów do szaf i szuflad, które pozwolą w łatwy oraz innowacyjny sposób korzystać z mebli w różnych pomieszczeniach. Warto wziąć też pod uwagę rozmieszczenie drzwi i okien, przede wszystkim, jeśli niektóre z pokoi mają mniejszy lub większy dostęp do światła dziennego.

Jak urządzić funkcjonalne mieszkanie?

Taki rodzaj mieszkania wiąże się z podzieleniem mieszkania na strefy funkcjonalne, czyli części wspólne oraz prywatne. Musimy wyraźnie wyznaczyć, gdzie najlepiej powinien znajdować się salon, kuchnia i jadalnia. W zależności od metrażu naszego mieszkania podzielimy salon z jadalnią lub połączymy oba pokoje, by zajmowały mniej miejsca. Taki podział wpływa na płynniejsze wykonywanie czynności.

Jeżeli mamy jeden większy pokój, a planujemy w przyszłości mieć dziecko lub mamy większą rodzinę, a mieszkanie, które nam się podoba, jest mniejsze – doskonale sprawdzi się ścianka działowa, która przedzieli w idealny dla nas sposób jedno pomieszczenie na dwa pokoje.

Dobra organizacja to podstawa

Dobra organizacja to jak najlepsze rozmieszczenie wszystkich szafek, szuflad, aby wykorzystywały każde możliwe miejsce i zapewniały dużo przestrzeni do przechowywania, której nigdy nie jest za mało. W takim przypadku sprawdzą się wszelkie szafki na wymiar, o niestandardowych kształtach, które można postawić w nietypowych miejscach, a ich obecność nie będzie przeszkadzać przy poruszaniu czy korzystaniu z nich. To szczególnie ważne zwłaszcza w przestrzeni kuchennej, w której spędzamy dużo czasu i potrzebujemy miejsca na przyrządzanie różnych posiłków.

Funkcjonalne szafki i szuflady, czyli zastosowanie innowacyjnych systemów do otwierania i zamykania mebli. Nowoczesne technologie pozwalają na różne domyki, które ułatwią korzystanie z mebli. Możliwość samodomyku czy cichego systemu w postaci specjalnych prowadnic pozwala na wygodne korzystanie z mebli, co jest szczególnie ważne zwłaszcza w przestrzeni kuchennej.

Funkcjonalne mieszkanie to także najdrobniejsze elementy, z których korzystamy i niekoniecznie zwracamy na nie uwagę. Takim przykładem będą uchwyty czy gałki do mebli, które różnią się od siebie kształtem i materiałem wykonania. To szczególnie ważne, przykładowo, gdy zajmujemy się wystrojem pokoju dla dziecka. W takim pomieszczeniu powinniśmy wykorzystać bezpieczne gałki wykonane z silikonu, aby dziecko w razie uderzenia się nie skaleczyło.

Jak powinno wyglądać funkcjonalne mieszkanie? – podsumowanie

Jeżeli zastanawiasz się, jak wygląda funkcjonalne mieszkanie, teraz już wiesz, że jedną z charakterystycznych cech takiego lokum jest dobre rozmieszczenie pokoi, dobra organizacja i rozmieszczenie szafek i szuflad w sposób, aby zapewnić użytkownikom, czyli mieszkańcom maksymalny komfort podczas korzystania z mebli i urządzeń domowego użytku. To również zastosowanie innowacyjnych rozwiązań w postaci specjalnych prowadnic, systemów do domykania szafek, zadbanie o najmniejsze elementy. Wszystko zależy od naszych upodobań i potrzeb. Całe szczęście nowoczesne technologie pozwalają na szybkie znalezienie rozwiązań ułatwiających nam codzienne czynności. Również szeroka oferta na rynku pomaga w prosty sposób znaleźć meble, elementy, narzędzia i technologie, których potrzebujemy.

Może zainteresują Cię także…

Proces wykończenia wnętrz – o czym musisz pamiętać?

Proces wykończenia wnętrz – o czym musisz pamiętać?

Wykończenie wnętrza mieszkania to złożony proces wymagający przestrzegania określonej kolejności działań. Rozpoczyna się od prac generujących najwięcej nieporządku, takich jak tynkowanie ścian, a kończy na montażu mebli i dekoracjach. Kluczowe etapy wykończenia wnętrz...

Oferta pakietowa a architekt freelancer

Oferta pakietowa a architekt freelancer

Rynek wykończenia nieruchomości „pod klucz” oferuje zarówno pakiety, jak i usługi niezależnych architektów. Nasza pracownia architektoniczna z siedzibą w Warszawie przedstawia Klientom dodatkową opcję, która łączy te podejścia, jednocześnie oferując profesjonalny...

Wizja i realizacja: Gdzie projekt spotyka rzeczywistość

Wizja i realizacja: Gdzie projekt spotyka rzeczywistość

W naszym biurze projektowym każde zadanie traktujemy jako okazję do wykazania się nie tylko kreatywnością, ale i precyzją wykonania, która stawia nas na czołowych pozycjach w branży. Dzisiejszy wpis to porównanie wizualizacji projektowych z ich rzeczywistym...

Jako jedyna firma
projektowo-wykończeniowa
w Warszawie posiadamy
mieszkania pokazowe!

– Przyjdź i na własne oczy sprawdź wysoką jakość naszej pracy.

Moovin Interiors to pracownia architektoniczna łącząca projektowanie z wykończeniem wnętrz w unikatowym modelu „Concierge”