Moovin Interiors Warszawa
Moovin Interiors

MOOVIN INTERIORS to pracownia architektoniczna z siedzibą w Warszawie, która zapewnia kompleksowe rozwiązania w modelu Concierge dla swoich klientów. Kierujemy się zapałem do projektowania wnętrz, a naszym nadrzędnym celem jest urzeczywistnienie wnętrzarskich marzeń swoich Klientów.

Świadczymy usługi dla tych, którzy chcą powierzyć całe zadanie projektowania i wykonania nowego wnętrza jednemu zespołowi profesjonalistów.

Telefon

+48538116095

ul. Przyokopowa 33
01-208 Warszawa

Jak zaaranżować strefę dzienną?

Strona główna » Blog » Jak zaaranżować strefę dzienną?
STREFA-DZIENNA-WYKONCZENIE-POD-KLUCZ-WARSZAWA-MOOVIN-INTERIORS

11

02.2021

Strefa dzienna – miejsce spotkań całej rodziny, odpoczynku i relaksu. To właśnie w naszym salonie lub jego połączeniu z kuchnią spędzamy zdecydowana większość popołudniowych chwil w domu i wolnych weekendów. Z tego względu, a także zważając fakt, że ta część mieszkania musi charakteryzować się multifunkcjonalnością, jej urządzenie może okazać się nie lada wyzwaniem. Nasi eksperci z MOOVIN INTERIORS podpowiadają jak zaaranżować strefę dzienną tak, aby przebywanie w niej było przyjemne i komfortowe.

Rozplanowanie i strefy dziennej

Zacznijmy od najbardziej wygodnej, a jednocześnie wciąż najmodniejszej opcji strefy dziennej, która bazuje na połączeniu salonu z kuchnią. Taki zabieg nie tylko ułatwi podawanie posiłków, ale przyczyni się także do osiągnięcia kompromisu pomiędzy czasem spędzonym w kuchni a tym poświęconym na oglądanie ulubionego programu. Warto również zwrócić uwagę na to, że strefa relaksacyjno-rozrywkowa składająca się z pokoju dziennego i kuchni ma wpływ na zachowanie jednolitości aranżacyjnej w mieszkaniu.

Wyjątkowo praktycznym rozwiązaniem, które pozwoli na subtelne przejście pomiędzy aneksem kuchennym a salonem, jest wolnostojąca niska zabudowa w postaci wyspy kuchennej. Taki manewr ma jeszcze jedną zaletę – dzięki wyspie kuchennej zyskujemy nie tylko dodatkowe miejsce do przechowywania, ale również dopełniający blat roboczy z jednej strony i miejsce na spożywanie posiłków z drugiej.

Strefa dzienna połączona z kuchnią – aranżacyjny kompromis

Kiedy mamy już przygotowany plan tego, jak ostatecznie będzie wyglądała strefa dzienna w naszym mieszkaniu, możemy przejść do etapu jego realizacji i przystąpić do aranżacji wnętrza. Kwestią, która ma duży wpływ na przyjemny dla oka design, jest dobór odpowiedniej kolorystyki. Dobrym pomysłem będą neutralne barwy oparte na szarościach czy beżach lub klasyczne połączenia, takie jak czerń i biel.

Postawienie na stonowane barwy to gwarancja estetycznego wykończenia, które nie będzie rzucało się w oczy, ale którego uniwersalność pozwoli nam na to, by pofolgować z doborem dodatków. Nie bójmy się wprowadzić do wnętrza powiewu świeżości w postaci efektownych plakatów, abstrakcyjnych obrazów, wzorzystych poduszek czy oryginalnych rzeźb. Nie chodzi o to, by w strefie dziennej zupełnie unikać śmiałych kolorów i akcentów – trzeba jedynie znaleźć złoty środek pomiędzy finezyjnym designem a dekoratorską przesadą.

Nie możemy również zapomnieć o sprytnym połączeniu stylu aranżacji kuchni i salonu oraz o znalezieniu sposobu na przenikanie obu tych stref. Jeżeli zdecydujemy się na grafitowe fronty zabudowy kuchennej, zadbajmy o to, by w części wypoczynkowej również pojawił się ten kolor, na przykład w postaci zasłon czy obicia kanapy. 

Ciekawym pomysłem może być także wykorzystanie motywu graficznego lub materiału, który pokrywa przerwę pomiędzy dolnymi i górnymi szafkami kuchennymi jako elementu dekoracyjnego na jednej ze ścian. Spójności pomiędzy strefą dzienną a kuchenną mogą nadać także takie drobiazgi jak jednakowy model oświetlenia czy zastosowanie tych samych uchwytów do szafek w kuchni oraz kompletu mebli w salonie.

Aranżacja strefy dziennej, kiedy już zgłębimy jej tajniki, nie jest specjalnie trudnym zadaniem, a od wykonawców projektu wymaga jedynie znalezienia harmonii pomiędzy wnętrzem z charakterem a wszechstronnością projektu, który będzie spełniał potrzeby wszystkich domowników. Unikajmy łączenia skrajnych stylów aranżacyjnych i przerostu formy nad treścią w postaci przesytu kolorystycznego i fakturowego. Pamiętajmy o spójności całego pomieszczenia. Dostosowanie się do tych wskazówek jest gwarancją stworzenia strefy dziennej z naszych snów.

Może zainteresują Cię także…

Proces wykończenia wnętrz – o czym musisz pamiętać?

Proces wykończenia wnętrz – o czym musisz pamiętać?

Wykończenie wnętrza mieszkania to złożony proces wymagający przestrzegania określonej kolejności działań. Rozpoczyna się od prac generujących najwięcej nieporządku, takich jak tynkowanie ścian, a kończy na montażu mebli i dekoracjach. Kluczowe etapy wykończenia wnętrz...

Oferta pakietowa a architekt freelancer

Oferta pakietowa a architekt freelancer

Rynek wykończenia nieruchomości „pod klucz” oferuje zarówno pakiety, jak i usługi niezależnych architektów. Nasza pracownia architektoniczna z siedzibą w Warszawie przedstawia Klientom dodatkową opcję, która łączy te podejścia, jednocześnie oferując profesjonalny...

Wizja i realizacja: Gdzie projekt spotyka rzeczywistość

Wizja i realizacja: Gdzie projekt spotyka rzeczywistość

W naszym biurze projektowym każde zadanie traktujemy jako okazję do wykazania się nie tylko kreatywnością, ale i precyzją wykonania, która stawia nas na czołowych pozycjach w branży. Dzisiejszy wpis to porównanie wizualizacji projektowych z ich rzeczywistym...

Jako jedyna firma
projektowo-wykończeniowa
w Warszawie posiadamy
mieszkania pokazowe!

– Przyjdź i na własne oczy sprawdź wysoką jakość naszej pracy.

Moovin Interiors to pracownia architektoniczna łącząca projektowanie z wykończeniem wnętrz w unikatowym modelu „Concierge”