Moovin Interiors Warszawa
Moovin Interiors

MOOVIN INTERIORS to pracownia architektoniczna z siedzibą w Warszawie, która zapewnia kompleksowe rozwiązania w modelu Concierge dla swoich klientów. Kierujemy się zapałem do projektowania wnętrz, a naszym nadrzędnym celem jest urzeczywistnienie wnętrzarskich marzeń swoich Klientów.

Świadczymy usługi dla tych, którzy chcą powierzyć całe zadanie projektowania i wykonania nowego wnętrza jednemu zespołowi profesjonalistów.

Telefon

+48538116095

ul. Przyokopowa 33
01-208 Warszawa

Design we wnętrzu – jak zaaranżować przestrzeń?

Strona główna » Blog » Design we wnętrzu – jak zaaranżować przestrzeń?
Aranżacja salonu w mieszkaniu na Mokotowie w Warszawie

25

08.2020

Wydawać by się mogło, że aranżacja wnętrza to najprzyjemniejsza część pracy nad wykończeniem własnego mieszkania. Jednak z doświadczenia wiemy, że wiele osób ma z nią największy kłopot. Wynika to z braku wiedzy dotyczącej doboru odpowiedniej kolorystyki, proporcji zastosowanych odcieni, dodatków do wnętrza etc. Nie lada wyzwaniem staje się także osiągnięcie wrażenia tzw. minimalistycznego i luksusowego wnętrza. O czym więc należy pamiętać? To zdradzi nam nasz architekt wnętrz Anna Milczarek.

Projekt własnego mieszkania od A do Z możemy powierzyć architektowi, który zaplanuje nie tylko funkcjonalność wnętrza, ale także dobierze odpowiednią kolorystykę, nowoczesne meble czy eleganckie dodatki. Możemy również zdać się na własną intuicję, wcześniej jednak zgłębiając nieco wiedzę z zakresu aranżacji.

Kolorystyka i kontrast we pomieszczeniu

Na początek należy odpowiedzieć sobie na pytanie, na jakim mieszkaniu zależy nam najbardziej. Czy w całości stawiamy na jasne, przytulne i ciepłe wnętrze – i wtedy idziemy konsekwentnie w tę stronę, czy chcemy uzyskać efekt elegancji i luksusu, który łatwiej osiągniemy za pomocą ciemniejszej kolorystyki. Nie oznacza to, że biele, beże czy jasne szarości nie sprawiają, że nasze pomieszczenia będą eleganckie. Warto jednak przyznać, że to, co uznane za premium i luksus częściej kojarzy się z czernią, ciemnymi odcieniami granatu, bordo, butelkowej zieleń etc. Taka kolorystyka daje wrażenie wysokiej jakości. Zastosowana w salonie z pewnością zwiększy jego szykowność.

Nie musimy jednak w całości stawiać na ciemne wnętrze. Można odnaleźć kompromis, stosując jedynie mocniejsze akcenty kolorystyczne, na przykład granat na jednej ze ścian. Do tego zasłony z jakościowej, ciemnej tkaniny i efekt elegancji osiągniemy dzięki zastosowanym kontrastom.

Luksusowy salon – jak go zaprojektować

Część dzienna jest najczęściej uczęszczana przez gości i domowników, dlatego tutaj musimy szczególnie zadbać o wystrój, ale i wygodę. Na przykład w kolorze wspomnianej butelkowej zieleni warto wybrać kanapę lub fotele do salonu. Popularnym i niezwykle modnym materiałem stosowanym do obicia kanap jest welur, który można wzbogacić o połyskujące wykończenie. Przy dużym metrażu można eksperymentować z wielkością i kształtem mebli.

W salonie nie może zabraknąć stolika kawowego. Okrągły, ze złotą podstawą będzie pasował do każdej eleganckiej przestrzeni. Warto postawić także na szkło – stoły z tego materiału wniosą klasę i lekkość do wnętrza. Przy wyborze mebli zwróćmy jednak uwagę na jakość materiałów i wykonanie.

Dodatki wzbogacające salon

Elegancja salonu tkwi w detalach. Nic tak nie wzbogaca wizualnie mieszkania, jak dodatki. W luksusowych wnętrzach najbardziej pożądane są błyszczące akcesoria, kryształowe zdobienia, szklane lampy. Stół można wzbogacić wazonem bądź elegancką, ozdobną wazą. Szyku dodadzą złote, subtelne oprawy obrazów lub plakatów. Książki, zdjęcia oraz świece są elementem aranżacji, dzięki którym wnętrze nabiera życia i charakteru.

Elementów decydujących o luksusowym charakterze wnętrza jest dużo. Za każdym razem warto postawić na jakość materiałów, wygodę domowników, oraz subtelny minimalizm dla oka.

Może zainteresują Cię także…

Top 5 trendów w aranżacji wnętrz luksusowych na 2024 rok

Top 5 trendów w aranżacji wnętrz luksusowych na 2024 rok

Warszawski rynek luksusowych apartamentów w 2024 roku odzwierciedla globalne trendy oraz lokalne innowacje. Przedstawiamy pięć najważniejszych trendów, które dominują w aranżacji wnętrz wysokiej klasy nieruchomości. ___________________________ 1. Zrównoważony luksus...

Nasz głos podczas Forum Rynku Nieruchomości 2024 w Sopocie

Nasz głos podczas Forum Rynku Nieruchomości 2024 w Sopocie

Czerwiec upłynął nam pod hasłem dynamicznych spotkań związanych z 14 Edycją Forum Rynku Nieruchomości, która odbyła się w Sopocie.   Co było tematyką minionej edycji? Forum to raj dla deweloperów, doradców, inwestorów, bankierów, wykonawców, architektów, dziennikarzy...

Jako jedyna firma
projektowo-wykończeniowa
w Warszawie posiadamy
mieszkania pokazowe!

– Przyjdź i na własne oczy sprawdź wysoką jakość naszej pracy.

Moovin Interiors to pracownia architektoniczna łącząca projektowanie z wykończeniem wnętrz w unikatowym modelu „Concierge”