Moovin Interiors Warszawa
Moovin Interiors

MOOVIN INTERIORS to pracownia architektoniczna z siedzibą w Warszawie, która zapewnia kompleksowe rozwiązania w modelu Concierge dla swoich klientów. Kierujemy się zapałem do projektowania wnętrz, a naszym nadrzędnym celem jest urzeczywistnienie wnętrzarskich marzeń swoich Klientów.

Świadczymy usługi dla tych, którzy chcą powierzyć całe zadanie projektowania i wykonania nowego wnętrza jednemu zespołowi profesjonalistów.

Telefon

+48538116095

ul. Przyokopowa 33
01-208 Warszawa

Azjatyckie inspiracje w wystroju wnętrz

Strona główna » Blog » Azjatyckie inspiracje w wystroju wnętrz
Azjatyckie inspiracje w wystroju wnętrz

26

09.2022

Inspiracje szeroko rozumianym orientem są obecne w zachodniej kulturze od dawna, nikogo więc nie dziwią azjatyckie akcenty pojawiające się w różnych sferach życia. Wystrój wnętrz nie stanowi tu wyjątku. Nowoczesne mieszkania i ich aranżacje często dają wyraz wielokulturowości powszechnej w dobie globalizacji. To dobrze o nas świadczy – nie zamykamy się na inność, a wręcz chcemy, aby stawała się integralną częścią naszego życia. Z artykułu dowiecie się, jakie azjatyckie elementy możemy dostrzec w polskich wnętrzach. Zastanowimy się także, czemu cieszą się aż tak dużym uznaniem zarówno wśród architektów wnętrz, jak i designerskich laików.

Japandi

Styl japandi cieszy się w ostatnich latach ogromnym uznaniem wśród ludzi pochodzących z bardzo różnych środowisk. Najczęściej określa się jako połączenie akcentów japońskich ze skandynawskimi. Zawdzięcza to temu, że łączy w sobie przytulność i minimalizm. Każdy z tych stylów cechuje to, że dobór znajdujących się w nim mebli i dodatków cechuje zasadniczy umiar i przywiązanie do funkcjonalności. To jednak nie znaczy, że całkowicie pomijany jest wymiar estetyczny. Stonowany design nie musi być równoznaczny z nudą. W przypadku stylu japandi zdecydowanie tak nie jest i ma on wiele do zaoferowania także osobom, którym zależy na względach wizualnych.

Tym, co charakteryzuje wnętrza urządzone w stylu japandi jest zastosowanie drewna. Drewniane stoły, krzesła i szafy dodają wnętrzu elegancji, także dzięki temu, że preferowane są niskie meble. Są one też bardzo często wielozadaniowe. Całość utrzymana jest w łagodnych, pastelowych barwach. Kolorystyka jest zatem bardzo stonowana. Także dekoracje są skromne.

Kultura wschodu bardzo wysoko ceni sobie takie wartości jak ład, harmonia i umiar. Ma to swoje odzwierciedlenie we wrażeniu, jakie na pierwszy rzut oka robią wnętrza w stylu japandi. Ponadczasowość stosowanych tam rozwiązań sprawia, że japandi jeszcze przez długi czas nie wyjdzie z mody i mimo wyraźnych źródeł na Północy i Wschodzie będzie z chęcią stosowany we wszystkich częściach globu.

Feng shui

Z całą pewnością słyszeliście kiedyś o feng shui. Chociaż jest to trend pochodzący ze wschodu, od lat jest o nim głośno także w Polsce. Ma swoje źródło w starożytnych Chinach, jednak nadal pozostaje niezwykle aktualny, będąc inspiracją dla ludzi z różnych części świata. Na czym polega feng shui?

Wizja urządzania mieszkania zgodnie z zasadami feng shui wychodzi z założenia, że bardzo ważne jest, aby wnętrze naszego domu pozytywnie wpływało na nasze samopoczucie. Nie ma w tym nic zaskakującego, w końcu to tam spędzamy zdecydowaną większość naszego czasu. W związku z tym celem feng shui jest tak zorganizować przestrzeń, aby panowała w nim dobra energia. Osiąga się to między innymi poprzez odpowiednie ułożenie mebli. W dobrze zaaranżowanym wnętrzu powinien panować porządek, przestronność, dobre nasłonecznienie i szacunek do natury.

Azjatyckie dodatki

Nie trzeba projektować całego wystroju mieszkania w azjatyckim stylu, by cieszyć się elementami orientu we własnych czterech kątach. Dla osób, które nie chcą się zdecydować na całościowy interior design w dalekowschodnim stylu, dobrze sprawdzą się różnego rodzaju dodatki z azjatyckim akcentem, takie jak dekoracje czy rośliny. Rośliną najbardziej kojarzoną z Azją jest drzewko bonsai. Cieszy się ono w Polsce ogromną popularnością. Jego symbolika wpisuje się w całość azjatyckiej filozofii, bowiem głównym przesłaniem drzewka bonsai jest równowaga, prostota i naturalność. Między innymi dlatego jest bardzo często obecne we wnętrzach urządzanych zgodnie z zasadami feng shui.

Dużym uznaniem cieszą się także obrazy z azjatyckimi motywami. W pokojach nastolatków często możemy znaleźć chociażby plakaty z anime. Zainteresowanie japońską popkulturą stanowi obecnie jeden z najsilniejszych wschodnich wpływów kulturowych obserwowanych w Europie. Dlatego nie ma co się dziwić, że jest to widoczne w wyglądzie naszych wnętrz. W dużej mierze odzwierciedlają one to, kim jesteśmy, a zatem także nasze zainteresowania.

Może zainteresują Cię także…

Proces wykończenia wnętrz – o czym musisz pamiętać?

Proces wykończenia wnętrz – o czym musisz pamiętać?

Wykończenie wnętrza mieszkania to złożony proces wymagający przestrzegania określonej kolejności działań. Rozpoczyna się od prac generujących najwięcej nieporządku, takich jak tynkowanie ścian, a kończy na montażu mebli i dekoracjach. Kluczowe etapy wykończenia wnętrz...

Oferta pakietowa a architekt freelancer

Oferta pakietowa a architekt freelancer

Rynek wykończenia nieruchomości „pod klucz” oferuje zarówno pakiety, jak i usługi niezależnych architektów. Nasza pracownia architektoniczna z siedzibą w Warszawie przedstawia Klientom dodatkową opcję, która łączy te podejścia, jednocześnie oferując profesjonalny...

Wizja i realizacja: Gdzie projekt spotyka rzeczywistość

Wizja i realizacja: Gdzie projekt spotyka rzeczywistość

W naszym biurze projektowym każde zadanie traktujemy jako okazję do wykazania się nie tylko kreatywnością, ale i precyzją wykonania, która stawia nas na czołowych pozycjach w branży. Dzisiejszy wpis to porównanie wizualizacji projektowych z ich rzeczywistym...

Jako jedyna firma
projektowo-wykończeniowa
w Warszawie posiadamy
mieszkania pokazowe!

– Przyjdź i na własne oczy sprawdź wysoką jakość naszej pracy.

Moovin Interiors to pracownia architektoniczna łącząca projektowanie z wykończeniem wnętrz w unikatowym modelu „Concierge”