Moovin Interiors Warszawa
Moovin Interiors

MOOVIN INTERIORS to pracownia architektoniczna z siedzibą w Warszawie, która zapewnia kompleksowe rozwiązania w modelu Concierge dla swoich klientów. Kierujemy się zapałem do projektowania wnętrz, a naszym nadrzędnym celem jest urzeczywistnienie wnętrzarskich marzeń swoich Klientów.

Świadczymy usługi dla tych, którzy chcą powierzyć całe zadanie projektowania i wykonania nowego wnętrza jednemu zespołowi profesjonalistów.

Telefon

+48538116095

ul. Przyokopowa 33
01-208 Warszawa

Jak urządzić mieszkanie na wynajem?

Strona główna » Blog » Jak urządzić mieszkanie na wynajem?
Jak urządzić mieszkanie na wynajem

07

08.2021

Mieszkanie na wynajem to bardzo dobra inwestycja, która zazwyczaj zwraca się w szybkim tempie. Szczególnie opłacalne jest posiadanie mieszkania w dużym mieście, gdzie można mieć pewność, że szybko zostanie ono wynajęte. Jednak żeby czerpać zyski z wynajmu, należy przede wszystkim dobrze przygotować przestrzeń mieszkalną. Musi spełniać ona kilka zasad, dzięki którym potencjalni wynajmujący będą zainteresowani ofertą.

Jak urządzić mieszkanie na wynajem

Dobra aranżacja mieszkania na wynajem to jedna z głównych cech, która decyduje o tym czy będzie ono atrakcyjne dla lokatorów. Żeby zarabiać pieniądze na wynajmie, należy najpierw trochę zainwestować w umeblowanie i przemyśleć układ przestrzeni.

Zasady urządzania mieszkania na wynajem

Decydując się na aranżację mieszkania na wynajem musisz pamiętać o kilku zasadach, dzięki którym stworzysz przytulne wnętrza, w których każdy będzie miał ochotę zamieszkać.

Grupa docelowa ma znaczenie

To czy będziesz chciał wynająć mieszkanie singlowi czy rodzinie z dzieckiem będzie miało bardzo duże znaczenie. Aranżacja mieszkania na wynajem musi być dostosowana do grupy docelowej. Dla studenta nie powinno zabraknąć dużego biurka, a rodzina z dzieckiem doceni wolne miejsce oraz pojemne szafy.

Postaw na jakość

Kupowanie najtańszych podłóg czy mebli nie jest dobrym pomysłem. Po pierwsze aranżacja mieszkania na wynajem to inwestycja długoterminowa. Kup więc trwałe materiały, które będą służyły latami i nie trzeba będzie ich wymieniać co roku. Po drugie materiały słabej jakości bardzo łatwo rozpoznać i potencjalni najemcy nie będą chcieli mieszkać w przestrzeni, która została urządzona za grosze, a właściciel chce na niej zarobić krocie.

Kuchnia i łazienka są najważniejsze

Większość wynajmujących największą uwagę zwraca na wygląd kuchni oraz łazienki. Aranżacja mieszkania na wynajem powinna w szczególności dotyczyć tych dwóch pomieszczeń. Nie bój się zainwestować większych pieniędzy w wyposażenie oraz dobrego rodzaju płytki. Kuchnia powinna być kompletnie wyposażona i umeblowana, a łazienka przestronna i komfortowa w użytkowaniu.

Wyposażenie pokoi na wynajem

Zupełnie inną kategorią jest wynajem pokoi. Aranżacja mieszkania na wynajem nie dla jednej, a wielu osób to również spore wyzwanie. Jednak po dokonaniu planu, nie jest to zadanie niewykonalne. W czasie przygotowywania pokoi na wynajem, pamiętaj o tym, że lokator każdego z nich musi czuć się w nim komfortowo. W sypialniach nie może zabraknąć pojemnych szaf, wygodnych łóżek oraz miejsca do pracy i nauki.

Wspólna przestrzeń powinna być z kolei duża i przestronna. W kuchni lub jadalni sprawdzi się okazały stół, a w salonie narożnik, który pomieści wszystkich mieszkańców. Łazienka z kolei powinna być wyposażona w dużo miejsca do przechowywania oraz łatwe w czyszczeniu płytki jak i kabinę prysznicową.

Aranżacja mieszkania na wynajem nie jest tania i pochłania trochę czasu, jednak jeśli zrobisz ją z sercem, dbając o szczegóły, nie będziesz musiał daleko szukać przyszłych lokatorów! Jest to bowiem inwestycja, która naprawdę się opłaca!

Może zainteresują Cię także…

Top 5 trendów w aranżacji wnętrz luksusowych na 2024 rok

Top 5 trendów w aranżacji wnętrz luksusowych na 2024 rok

Warszawski rynek luksusowych apartamentów w 2024 roku odzwierciedla globalne trendy oraz lokalne innowacje. Przedstawiamy pięć najważniejszych trendów, które dominują w aranżacji wnętrz wysokiej klasy nieruchomości. ___________________________ 1. Zrównoważony luksus...

Nasz głos podczas Forum Rynku Nieruchomości 2024 w Sopocie

Nasz głos podczas Forum Rynku Nieruchomości 2024 w Sopocie

Czerwiec upłynął nam pod hasłem dynamicznych spotkań związanych z 14 Edycją Forum Rynku Nieruchomości, która odbyła się w Sopocie.   Co było tematyką minionej edycji? Forum to raj dla deweloperów, doradców, inwestorów, bankierów, wykonawców, architektów, dziennikarzy...

Jako jedyna firma
projektowo-wykończeniowa
w Warszawie posiadamy
mieszkania pokazowe!

– Przyjdź i na własne oczy sprawdź wysoką jakość naszej pracy.

Moovin Interiors to pracownia architektoniczna łącząca projektowanie z wykończeniem wnętrz w unikatowym modelu „Concierge”